O lidech za obchodem

Flamenco obchod (Flamenco obchod Son Rubias) je rodinný obchod s (především) potřebami na flamenco.

Veškeré činnosti spojené s Flamenco obchodem provádějí dvě velké flamencové nadšenkyně – matka Soňa a dcera Aneta. Obchod vznikl z potřeby zásobovat vlastní studenty flamenca vějíři či sukněmi na flamenco a později jsme začaly zásobovat větší a větší trh.

Soňa a Aneta Suchomelovic_Flamenco obchod

Kdo jsme? Soňa Suchomelová a Aneta Suchomelová. Obě tanečnice od raného dětství. Flamenco jsme poprvé vyzkoušely v roce 2005, kdy se pořádaly první semináře flamenca v Opavě. Ty tehdy vedla španělské lektorka jménem Elena. Později jsme začaly chodit na pravidelné kurzy flamenca v Ostravě a už jsme byly „enganchadas“, tedy navždy polapené nádherným flamencovým uměním. Zkrátka některé aktivity jsou Vám předurčeny!

Aneta postupně začala vést vlastní kurzy flamenca v Ostravě, později i pravidelné kurzy flamenca v Brně a semináře flamenca v různých městech, pravidelněji např. v Praze. Postupně se přidávaly další aktivity: výuka flamencové teorie a rytmiky, vystoupení, koncerty; besedy pro studenty španělštiny…

V roce 2012 jsme začaly šít flamencové šaty, sukně a doplňky nejen pro vlastní potřebu, ale i pro ostatní, což byl počátek později pojmenovaného Ateliéru Son Rubias.

Začátkem roku 2014 jsme společně zprovoznily e-shop s flamencovým zbožím: Flamenco obchod, kde velkou část sortimentu tvoří právě naše vlastní tvorba z Ateliéru Son Rubias. Dále nabízíme zboží ze Španělska – vějíře, kastaněty, mantóny, flamencové náušnice aj.

Ve stejném roce Aneta odjela na sedm měsíců pracovat do flamencové školy ve Španělsku – Carmen de las Cuevas; díky pobytu ve Španělsku se obchůdek rozrostl o velké množství nového zboží.

Ing. Aneta Suchomelová (správa webových stránek Flamenco obchodu, marketing, řízení skladu, tanec, výuka flamenca a španělštiny)

Tanci se věnuje od útlého dětství, aktivně však od devíti let, kdy se dostala k latinsko-americkým tancům v klubu LR Cosmetic Dance Team Ostrava. Závodnímu tancování se věnovala pět let, načež dále prošla různými tanečními styly: africký tanec, standardní tanec, hip hop, show dance, jazz, moderní tanec, capoeira, tango argentino, bollywood, balet… Kromě tance se odjakživa, jako poněkud hyperaktivní dítě, věnovala sportu. Reakreačně, ale i závodně (atletika). Bohaté taneční základy a sportovní průprava jí umožňují velmi rozmanité taneční vyjadřování, pohrávání si s pohyby a výrazy tváře i balancování na hranici mezi uměním a sportovním výkonem. V její výuce se její tanečně-sportovní historie (i současnost!) projevuje v možnosti porovnat různé taneční styly, vysvětlit pohyby mnoha různými způsoby. Nebo např. v důrazu na fyziologicky správném provedení a snaze rovnoměrně zatěžovat svalové skupiny.

Od roku 2005 se Aneta naplno věnuje flamencu, a to nejen tanci, ale i teorii, rytmice; studuje i  Pravidelně se zúčastňuji seminářů ve střední Evropě a každoročně jezdím studovat do Španělska. Mezi učitele, kteří mě více ovlivnili, patří např. Manuel Liňan, Manuel Betanzos či Irene Alvarez. V roce 2014 sedm měsíců pracovala ve flamencové škole Carmen de las Cuevas ve Španělsku.

V roce 2015 dokončila studium Podnikové ekonomiky a managementu na Masarykově univerzitě v Brně (specializace na behaviorální ekonomii a marketing). Od té doby je flamenco její hlavní činností a ekonomické vědy dále studuje ve formě koníčku.

Soňa Suchomelová (návrhy a šití kostýmů a doplňků, distribuce objednaného zboží)

Jedním slovem umělkyně. Krásně tancuje, maluje a vytváří neuvěřitelné, naprosto originální návrhy kostýmů nejen na flamenco, a navíc je umí naprosto precizně zhotovit. Profesionální návrhářka, zaměřující se šití sukní a šatů na flamenco a na společenský (sportovní) tanec. Díky vlastním tanečním zkušenostem (sportovní tanec i flamenco) a dceři tanečnici přesně ví, co na tanec potřebujete.

Soňa Suchomelová a Aneta Suchomelová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *